Стамбульська конвенція,що це?




З учнями старших класів  КЗ"Меридіан" була проведена бесіда та огворення проблемних питань які турдують нас всіх. "Чому ми?", "Чи можливо покарати кривдника?" і тд. 

Домашнє насильство, зґвалтування, домагання, калічення геніталій, примусові стерилізації, примусові аборти і навіть примусові шлюби, сталкінг… На початку 2000-х проблема насильства проти жінок та дівчат загострилась настільки, що європейські країни вирішили діяти. 

Стамбульська конвенція переслідує такі цілі:

  • захист жінок від фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства;
  • упередження та протидія домашньому насильству; гендерна рівність між жінками і чоловіками;
  • протидія гендерно обумовленій дискримінації;
  • захист та допомога всім жертвам насильства; міжнародне співробітництво і допомога організаціям, державним органам у їхній роботі з протидії насильства.

Сучасний контекст

Офіційні цифри насильства у світі вражають не менше. За даними ООН, у середньому від 736 до 852 млн жінок у віці від 15 років і старше, хоча б раз у житті зіштовхувалися з однією або декількома формами насильства. Це практично кожна третя жінка. Від 27 до 36% жінок (залежно від країни) у віці від 15 до 49 років; і від 26 до 34% жінок у віці від 15 років і старше зазнавали:

  • фізичного та/або сексуального насильства з боку нинішнього або колишнього чоловіка або інтимного партнера чоловічої статті або
  • сексуального насильства з боку сторонньої людини чи знайомого, друга, колеги, учителя, сусіда, родича або
  • обох цих форм у сукупності хоча б раз у житті. 

Насильство з боку інтимного партнера починається рано. За оцінками ВОЗ, 24% дівчат у віці 15-19 років зазнавали фізичного та/або сексуального насильства. А 16% підлітків жіночої статті і молодих жінок (у віці до 24 років) зазнавали такого насильства упродовж останніх 12 місяців.

Чверть жінок у віці від 15 до 49 років, які перебували у стосунках, хоча б раз у житті зазнавали фізичного та/або сексуального насильства зі сторони свого інтимного партнера. У всьому світі до 38% вбивств жінок відбувається їхніми інтимними партнерами. 

Прикріплюю посилання для ознайомлення https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/994_001-11#Text

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ 2024

Психічне здоров'я. 5 кроків до його покращення